صفحه اصلی  ورود
 

 

گزارش سفر زیارتی سوریه و لبنان


دفتر امور زنان و خانواده سازمان به منظور قدردانی از زحمات چندین ساله مشاورین امور زنان و خانواده معاونتها و مراکز سازمان ، تصمیم به برگزاری سفر زیارتی سوریه گرفت . پس از طرح این موضوع با ریاست محترم سازمان و مدیر کل محترم حوزه ریاست و موافقت و همراهی این بزرگان و همچنین مساعدت جناب آقای تقدس نژاد ، مقدمات سفر با همکاری صمیمانه مدیر کل محترم امور فاهی جناب آقای کوهستانی فراهم گردید .
تدارکات سفر به آژانس سیما پرواز جام جم محول گردید و با موافقت معاون محترم اداری مالی سازمان ،جناب آقای تقدس نژاد مقرر گردید که مبلغ 2000000 ریال برای هر نفر بعنوان کمک هزینه سفر بمنظور تقدیر از همکاران توسط سازمان پرداخت گردید .
به حول و قوه الهی و با امداد از بانوی کربلا حضرت زینب (س) ، کاروان زیارتی خواهران متشکل از 55 نفر از همکاران مذکور در تاریخ 11/10/87 تهران را به مقصد دمشق ترک کرد .
پس از استقرار کاروان در هتل البتراء دمشق ، در طول یک هفته حضور خواهران در سوریه برنامه های ذیل در دستور کار قرار گرفته بازدیدهای مربوطه صورت پذیرفت :

بازدید از مکانهای زیارتی:
1. زیارت حرم زینب(س)
2. زیارت حرم رقیه(س)
3. زیارت قبرستان باب الصغیر و راس الشهدای کربلا
4. زیارت مرقد هابیل نبی
5. زیارت مرقد حجربن عدی
6. زیارت مرقد حضرت سکینه بنت علی بن ابیطالب (ع)
7. بازدید از مسجد جامع اموی

بازدیدهای فرهنگی:
1.بازدید از تلویزیون سوریه و دیدار با رئیس این مجموعه
2-دیدار با خانم سعاد بکور نماینده مجلس ملی و رئیس اتحادیه زنان سوریه
3-باردید از کشور لبنان و دیدار با رئیس شاخه زنان حزب الله خانم عفاف حکیم ،و همچنین دیدار با مادر گرانقدر شهید عماد مغنیه
4-بازدید از شبکه تلویزیونی المنار
5- بازدید از روضه الشهدا بیروت
6- بازدید از منطقه شیعه نشین جنوب لبنان و شهر نبتیه

در ادامه خلاصه ای از بازدیدهای فرهنگی ارائه می گردد:
بازدید از تلویزیون سوریه
دیدار با رئیس اتحادیه زنان سوریه
بازدید از لبنان و دیدار با شاخه زنان حزب الله

ساخت مستندی از سفرنامه هیات ایرانی به دمشق:

پس از مکاتبه و رایزنی با جناب آقای دکتر میرباقری معاون محترم سیما در خصوص ساخت مستندی از سفر هیات ایرانی به دمشق و بیروت،با مساعدت ویژه ایشان مورد مطرح شده را شبکه د.وم سیما ارجاع داده شد.پس از هماهنگی با جناب آقای حکیم اللهی مدیر محترم گروه اجتماعی شبکه، با دو تن از خواهران تهیه کننده و کارگزردان جهت ساخت مستند مذکور دعوت بعمل آمد.این تیم دونفره در تمامی مراحل سفر هیات ایرانی را همراهی کرده و با ضبط تصاویر و تهیه مصاحبه ، مستندی از این سفر تهیه گردید که بخش اول آن در شب اربعین اباعبدالله الحسین(ع)از شبکه دوم سیما پخش شد.